DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Zapraszamy na „Jabłoniowy zawrót głowy” do Parku Mużakowskiego!
     2019.06.07

     Zapraszamy na „Jabłoniowy zawrót głowy” do Parku Mużakowskiego!

     W sobotę, 8 czerwca w godz. 11.00-19.00 zapraszamy do historycznej szkółki w polskiej części Parku Mużakowskiego, gdzie - już po raz piąty - odbędzie się kiermasz roślin i owoców pn. „Jabłoniowy zawrót głowy”.


     Swoją ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze, szkółkarze i sadownicy z regionu. Wśród oferowanych roślin będą sadzonki starych odmian drzew owocowych oraz rośliny ozdobne do ogrodu. Będzie też niepowtarzalna okazja, by bezpośrednio porozmawiać ze specjalistami-ogrodnikami i poradzić się ich w kwestiach dotyczących prowadzenia ogrodu.

     W programie zaplanowano również: spotkanie i spacer z ogrodnikiem, przejażdżki rikszami po alejkach parku (m.in. do szkółki, gdzie odbywać się będzie impreza) sprzedaż produktów roślinnych, przetworów domowych, miodów, a także rękodzieła. Dorośli i dzieci będą mogli wziąć udział w warsztatach, w czasie których wykonają filcowe owoce, żywe wianki na głowę oraz „park w słoiku”.

     Niecodziennym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej imprezie będzie pokaz znanego kucharza Tomasza Jakubiaka. Z kolei zwieńczeniem całodziennych atrakcji będzie wieczorny plenerowy koncert orkiestry kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej.

     Tegoroczna, wiosenna edycja „Jabłoniowego zawrotu głowy” jest elementem projektu pn. „Park Mużakowski – ochrona, rozwój i promocja europejskiego dziedzictwa kultury” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020, realizowanego wspólnie z zarządcą niemieckiej części parku, Stiftung „Fürst-Pückler-Park Bad Muskau”. Przy okazji „Jabłoniowego zawrotu głowy” odbędzie się Dzień Otwarty Projektu, w ramach którego specjaliści wprowadzą gości w tematykę realizowanych i planowanych prac, ze szczególnym uwzględnieniem informacji o działaniach podjętych w celu właściwego utrzymania i udostępnienia terenu.

     Wstęp na wszystkie wydarzenia jest BEZPŁATNY.

     Park Mużakowski to jeden z najbardziej rozległych parków krajobrazowych w Europie. Położony jest po obu brzegach granicznej Nysy Łużyckiej. Po stronie polskiej zajmuje 522 ha, po stronie niemieckiej 206 ha (usytuowana tu jest część rezydencjonalna zespołu). Park, harmonijnie wpisany w otaczający krajobraz, jest prekursorem nowych założeń kompozycyjnych w zakresie kształtowania krajobrazu przestrzeni miejskich, a także punktem zwrotnym w rozwoju architektury krajobrazu jako odrębnej dyscypliny.
     Park Mużakowski jako wpis transgraniczny (z Niemcami) znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO od 2004 r. Polską częścią Parku zarządza Narodowy Instytut Dziedzictwa.

     Materiały do pobrania:
     plakat_koncert.pdf
     plakat_pogawedki.pdf
     ulotka.pdf