DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Kochamy gdyńskie zabytki!
     2019.03.12

     Kochamy gdyńskie zabytki!

     Od 15 lutego do 25 marca 2019 r. na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa – zabytek.pl będzie trwał konkurs „Kochamy gdyńskie zabytki”.

     Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o lokalnym dziedzictwie kulturowym i wzmacnianie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków Gdyni, poprzez poznawanie i uzupełnianie zasobów portalu zabytek.pl oraz możliwość tworzenia własnych treści – w postaci wycieczek po mieście szlakiem zabytków. 

     Żeby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się w serwisie i za jego pomocą stworzyć propozycję wycieczki szlakiem obiektów zabytkowych w Gdyni, znajdujących się na portalu. Wycieczki mogą mieć dwa typy: piesza, rowerowa oraz różny czas trwania: od kilku godzin po maksymalnie jeden dzień. Wycieczkę należy uzupełnić o krótki opis zachęcający do zwiedzania obiektów na trasie. Dodatkowo punktowane przez jury będzie uzupełnienie danych – fotograficznych lub tekstowych o zabytku, gromadzonych na portalu. Oprócz zgłoszenia wycieczki do konkursu można zapisać ją w formie pliku PDF lub w terenie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z GPS nawigować się między kolejnymi punktami szlaku.

     Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, jak i wkładu własnego, np. przygotowania fotografii czy ciekawych opisów obiektów wpisanych do rejestru zabytków. 

     Dla laureata  konkursu „Kochamy gdyńskie zabytki” przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł, ufundowaną przez Miasto Gdynię. 

     Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 24 kwietnia 2019 r. podczas uroczystej Gali, która z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków odbędzie się w Muzeum Emigracji w Gdyni

     Wszelkie pytania i uwagi dotyczące konkursu można kierować na adres e-mail: kontakt@zabytek.pl 

     Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Kochamy gdyńskie zabytki”!

     Strona zabytek.pl administrowana jest przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To innowacyjny serwis, który zawiera 84 000 obiektów zabytkowych, wizualizacje 3D, wersję mobilna zintegrowaną z Google Maps i bogate kolekcje tematyczne.

     Kontakt dla mediów:
     Biuro ds. Komunikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa
     Tel. 22 55 15 674
     e-mail: media@nid.pl

     Regulamin konkursu