DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

      DLA SPECJALISTÓW

      Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

        << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

          DZIEDZICTWO
          KULTUROWE W REGIONACH

          mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
           
           
           
          III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ZABYTKOMANIA rozstrzygnięta!
          2017.12.15

          III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ZABYTKOMANIA rozstrzygnięta!

          15 grudnia br. poznaliśmy laureatów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ZABYTKOMANIA, zorganizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło podczas gali finałowej w warszawskim Kinie Iluzjon. 

          W gronie zwycięzców znaleźli się:

          Grupa I Młodzież: 
          Kategoria: Film  dokumentalny  lub  reportaż  na  temat  dziedzictwa  kulturowego 
          I miejsce - Mikołaj Żądło za film "WIELE TWARZY jedna gwara"
          II miejsce - Oliwia Paradowska i Andrzej Wieczorkiewicz za film "Herbata u Flinca"
          III miejsce - Piotr Brzyski i Marcelin Tutka za film "Czar kamienic Jarosławia"
          Wyróżnienie - Paweł Wyleżoł, Milena Biszof, Krystian Kowalski, Dawid Kamiński za film "H jak Hajmat"

          Kategoria: Film  animowany  promujący  lokalne  dziedzictwo  kulturowe 
          I miejsce - Bartłomiej Banachowicz, Edmund Krajewski, Krystyna Latour-Paczka, Patrycja Stefańska za film "Stare Miasto - co jest grane?"
          Wyróżnienie -  Kacper Rymarski, Jakub Krutul, Beata Sosnowska za film "Janów"
          Nagroda specjalna - Piotr Kaźmierczak za film "Lech, Czech i Rus

          Grupa II Amatorzy
          Kategoria: Film  dokumentalny  lub  reportaż  na  temat  dziedzictwa  kulturowego 
          I miejsce -  Aleksandra  Idzikowska i Hubert Patynowski za film "Dom jak zmęczone zwierzę"
          II miejsce - Łukasz Prawda i Tomasz Myśliwiec za film "Pogrzebane dziedzictwo"
          III miejsce - Arkadiusz Dudziak za film "Kuźnia Skarbów"
          Wyróżnienie - Tomasz Wieczorek i Julia Szkurłat za film "Podążysz za mną?"
          Wyróżnienie - Karolina Pleskot, Katarzyna Cieślak, Katarzyna Benda, Zofia Połecka za film "Chocimska 5"
          Wyróżnienie - Tomasz Wiśniewski za film "Za łaźnią, za rzeczką"

          Kategoria: Film  animowany  promujący  lokalne  dziedzictwo  kulturowe 
          Wyróżnienie - Aleksander Radziszewski za film "Język kaszubski od "A do Z"
          Wyróżnienie - Szymon Hałaszuk, Agnieszka Fatyga, Ewaryst Kozierski, Paweł Wójcik za film "Kinooko - Gołębie"
          Wyróżnienie - Maciej Sławuski za film "GalOpus WroSlawus Terrorus"

          Grupa III Profesjonaliści 
          Kategoria: Film  dokumentalny  lub  reportaż  na  temat  dziedzictwa  kulturowego 
          I miejsce - Sylwia Kot za film "Kamień na kamieniu"
          II miejsce -  Dominik May za film "MÓMY DO POGODANIA"
          III miejsce - Aleksander Rabij, Krystyna Okulewicz Rabij, Milan Rabij za film "Maski"
          Wyróżnienie - Katarzyna Benbenek-Ziętara i Rafał Ziętara za film "Kowal"

          Kategoria: Film  animowany  promujący  lokalne  dziedzictwo kulturowe 
          Wyróżnienie  - Katarzyna Zabłocka za film "Freski"

          Kategoria: Spot  reklamowy  promujący  dobre  praktyki  w projektowaniu/zarządzaniu  przestrzenią publiczną z poszanowaniem tradycyjnego krajobrazu kulturowego i jego wartości
          I miejsce - Kamila Grzybowska-Sosnowska za film "Mniej znaczy więcej"

          Prace konkursowe oceniło jury w składzie: 
          Wojciech Saramonowicz - scenarzysta, reżyser, producent, dziennikarz oraz dramaturg. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.
          Marta Pajek - reżyserka filmów animowanych. Absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Laureatka Srebrnego Lajkonika - nagroda dla najlepszego filmu animowanego Krakowskiego Festiwalu Filmowego za "Figury niemożliwe i inne historie II"
          Katarzyna Szczuka-Niezabitowska - dziennikarka TVP Kultura, reporterka i wydawca, edukatorka zaangażowana w projekt warsztatów filmowych Studia Filmoteki Szkolnej "Zabytkomania"
          Beata Kot - Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków. 
          Kinga Gałuszka - przedstawiciel PISF
          Beata Bauer - kierownik Działu Kształcenia i Wydawnictw Narodowego Instytutu Dziedzictwa
          Wioletta Łabuda-Iwaniak - rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa (konsultacja merytoryczna spotów reklamowych)

          ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń.

          Celem konkursu jest rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi, zwiększenie ich wiedzy o lokalnych zabytkach i historii, a także nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem kulturowym. 

          Dziękujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz przybyłym gościom.