DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Podczas 5. Targów Dziedzictwo NID zaprezentował założenia kampanii Krajobraz mojego miasta
     2017.11.09

     Podczas 5. Targów Dziedzictwo NID zaprezentował założenia kampanii Krajobraz mojego miasta

     8 listopada, podczas Targów Dziedzictwo w Warszawie odbył panel ekspercki, którego motywem przewodnim była idea kampanii Krajobraz mojego miasta. Panel składał się z dwóch sesji: pierwsza poświęcona była tematyce chaosu reklamowego oraz prawidłowego gospodarowania przestrzenią publiczną i zielenią miejską, natomiast druga – świeckiej architekturze drewnianej. Gości powitała prof. Małgorzata Rozbicka, Dyrektor NID.

     Pierwsza sesja poświęcona była kampanii „Krajobraz mojego miasta”. Rozpoczęła się projekcją filmu o tym samym tytule. Film ten diagnozuje najpowszechniejsze problemy polskich miast i pokazuje, jak sobie z nimi radzić. Najważniejsze kwestie poruszane w filmie, to ograniczanie reklamowego chaosu, dbałość o miejską zieleń, w tym zabytkową, czy ochrona miejskiego dziedzictwa oraz miejsc pamięci. Po projekcji odbyła się debata z udziałem ekspertów: Iwony Solisz, b. Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Marka Kajsa, zastępcy Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz Romana Marcinka z Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Moderatorem sesji był dr Krzysztof Wielgus, wykładowca Politechniki Krakowskiej.

     Tytuł drugiej sesji również został zaczerpnięty z filmu Narodowego Instytutu Dziedzictwa. „Piękne, polskie, drewniane” to film, w którym wypowiadają się eksperci i pasjonaci drewnianej architektury świeckiej. Przekonują oni, że drewniane budownictwo jest wartościowe i piękne. Film zbiera również dobre przykłady modernizacji drewnianych budynków. Tę sesję również rozpoczęła projekcja filmu, a do dyskusji po filmie zaproszeni zostali przedstawiciele różnych środowisk: dr Hubert Ossadnik i mgr Danuta Blin-Olbert z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Maria Markiewicz z Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast w Tykocinie oraz Dariusz Kopciowski, Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Debata moderowana przez Mariusza Czubę, z-cę Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa, skupiała się wokół doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących palącej konieczności ochrony zabytkowej, świeckiej architektury drewnianej.

     Kampania społeczna „Krajobraz mojego miasta” prowadzona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i MKiDN to projekt zachęcający do wprowadzania zmian w przestrzeni polskich miast. Kampania ta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, zarówno do społeczeństwa, jak i działaczy samorządowych oraz profesjonalistów z dziedziny architektury, urbanistyki, planowania, ale także konserwacji zabytków. Jej celem jest kształtowanie odpowiedzialnej i aktywnej postawy w dbałości o wspólną przestrzeń miejską.

     Zapraszamy do zapoznania się z założeniami kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta”!