DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Konkurs historyczny „1050 lat od Chrztu Polski – 1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego”
     2015.12.03

     Konkurs historyczny „1050 lat od Chrztu Polski – 1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego”

     Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku organizuje trzecią edycję Konkursu Historycznego „Polska… Nasza Niepodległa”. Tematem przewodnim jest jubileusz chrztu Polski: „1050 lat od Chrztu Polski – 1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego”. Konkurs skierowany jest do uczniów z całej Polski, ze wszystkich etapów edukacyjnych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, przedszkola).

     Celem Konkursu jest pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia Polaków o jednym z najważniejszych wydarzeń w ponadtysiącletniej historii Polski – decyzji Mieszka I o przyjęciu chrztu w 966 r. Wydarzenie to rozpoczęło dzieje Państwa i Narodu Polskiego, wprowadziło Polskę do rodziny krajów chrześcijańskich, a także w świat kultury greckiej i rzymskiej. Przyjęcie chrztu to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Konkurs służy promocji edukacji historycznej dzieci i młodzieży. Jest świetną lekcją patriotyzmu poprzez przypomnienie postaci historycznych, które swoim życiem pokazały, jak ważne jest umiłowanie ojczyzny. Konkurs promuje postawę szacunku dla minionych pokoleń, ukazując jak cenną wartością jest wolność i niepodległość, o którą walczyli. Uczy także młodzież, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a o dobro ojczyzny trzeba dbać na co dzień. W obecnym świecie, w którym  relatywizuje się wiele pozytywnych wartości, ukazanie młodzieży czym jest patriotyzm, tolerancja, szacunek i miłość do Ojczyzny stanowi jedną z podstaw powstania tego konkursu.

     Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. Najpierw szkoły przesyłają zgłoszenia. Test wiedzy (etap I szkolny) w całym kraju odbędzie się 11 stycznia 2016r. Forma i dokładny termin przeprowadzenia testu finałowego (marzec 2016) zostanie przekazana zakwalifikowanym uczniom w oddzielnej informacji. Następnie, po zakończeniu etapu szkolnego, do 22 lutego 2016 r. szkoły wysyłają do Organizatora wybrane najlepsze prace wraz z metryczkami i protokołem z prac Komisji Szkolnej. Po dokonaniu oceny wszystkich nadesłanych prac Komisja Główna sporządzi listę nagrodzonych i wyróżnionych, dla każdej kategorii i typu szkoły. Etap finałowy Konkursu, podczas którego nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród z udziałem zaproszonych gości odbędzie się w kwietniu 2016 r. w siedzibie Organizatora w Białymstoku.

     W  konkursie mogą brać udział i podnosić swoje umiejętności oraz wiedzę wszyscy uczniowie, zarówno interesujący się historią (test wiedzy), jak i uzdolnieni artystycznie (praca plastyczna/fotografia/album), czy interesujący się technikami multimedialnymi (film/prezentacja multimedialna).

     Zgłoszenia należy wysłać do końca grudnia, wykonane prace do 22 lutego 2016 roku na adres: Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych, ul. Słonimska 47/1, 15-029 Białystok, z dopiskiem „KONKURS”.

     Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Patronów Konkursu. Szczegółowe zasady udziału w konkursie zawarte są w załączonym Regulaminie.

     Patronaty honorowe: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Prezydent Miasta Białegostoku, JE Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki, JE Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

     Patronat edukacyjny:  Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Historii Polski w Warszawie, Archiwum Państwowe w Białymstoku, Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Międzyzakładowa Komisja Pracowników Oświaty NSZZ „Solidarność” w Białymstoku, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna w Białymstoku, Wydawnictwo "Nowa Era”, MODM w Białymstoku.

     Patronat medialny: TVP HISTORIA, Gość Niedzielny, TVP Białystok, portal historyczny „Dzieje.pl”, zabytek.pl.

     Dane kontaktowe Organizatora Konkursu
     Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku im. Stefana Władysława Bryły
     ul. Słonimska 47/1, 15-029 Białystok
     tel. 85-7408131,   
     email:  zsbg@zsbg.bialystok.pl   
     email konkursowy: konkurs.niepodlegla@gmail.com
     koordynatorzy konkursu:
     Marek Żmujdzin, marekzmujdzin@o2.pl, tel. 603980534
     Dorota Woińska-Żmujdzin, woinskad@wp.pl

     Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

     Dokumenty dotyczące konkursu:
     Regulamin
     Folder
     Karta zgłoszenia
     Plakat