DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Aplikacja mobilna „Zabytki w Polsce” gotowa na wakacje!
     2015.07.02

     Aplikacja mobilna „Zabytki w Polsce” gotowa na wakacje!

     Już jest aplikacja mobilna Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Zabytki w Polsce” w nowej, lepszej odsłonie. Ponad 22 500 tysiąca zabytków w zasięgu ręki, a do tego piękne zdjęcia i rzetelne informacje na temat każdego obiektu opracowane przez ekspertów Instytutu.

     Podróżujesz po Polsce? – wystarczy Ci  telefon i aplikacja „Zabytki w Polsce”, którą przygotował specjalnie z myślą o turystach Narodowy Instytutu Dziedzictwa. Nowa wersja aplikacji oferuje informacje o zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, w tym o Pomnikach Historii, zabytkach nieruchomych czy stanowiskach archeologicznych. Dodatkowo aplikacja korzysta z zasobów projektu Wiki Lubi Zabytki, prowadzonego przez fundację Wikimedia Polska, z którą Narodowy Instytutu Dziedzictwa współpracuje od 2011 roku.

     Teraz bez problemu możesz zaplanować swoją wyprawę lub sprawdzić, gdzie warto wybrać się na wycieczkę. Prosta w obsłudze aplikacja za pośrednictwem systemu GPS dokładnie określi miejsce, w którym się znajdujesz i zaprezentuje informacje o zabytkach położonych w najbliższej okolicy. Zabytki można również wyszukiwać, korzystając z mapy, która jest integralną częścią aplikacji. Co więcej – aplikacja dokładnie wskaże, w jakiej odległości znajdujemy się od wybranego obiektu. Do tego historia obiektu, ciekawostki oraz wyjątkowe zdjęcia, również te archiwalne – to wszystko oferuje aplikacja „Zabytki w Polsce”.

     Aplikacja „Zabytki w Polsce” to odpowiedź Narodowego Instytutu Dziedzictwa na rosnące zainteresowanie polskimi zabytkami. Aplikacja ma zachęcić nie tylko do wirtualnego, ale przede wszystkim aktywnego zwiedzania zabytków. To doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych i miłośników turystyki.

     Obecna wersja aplikacji to kilkadziesiąt tysięcy zabytkowych obiektów, ale dane te będą systematycznie uzupełnianie. Specjaliści NID już pracują nad opisami kolejnych zabytków.

     Aplikacja bazuje na danych zawartych na geoportalu NID dostępnego pod adresem http://mapy.zabytek.gov.pl   

     Aplikację można bezpłatnie pobrać ze strony Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.pl.com.softproject.nid.zabytki.NidApkNew

     Wszelkie uwagi  i pytania na temat aplikacji można kierować na adres gis@nid.pl

     Cudze chwalicie, swego nie znacie – dzięki możliwościom aplikacji „Zabytki w Polsce” możecie to zmienić.