DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

      DLA SPECJALISTÓW

      Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

        << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

          DZIEDZICTWO
          KULTUROWE W REGIONACH

          mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
           
           
           
          Konkurs "Zabytek Zadbany" edycja 2013 - obiekty nominowane
          2013.03.28

          Konkurs "Zabytek Zadbany" edycja 2013 - obiekty nominowane

          KONKURS „ZABYTEK ZADBANY” EDYCJA 2013 OBIEKTY NOMINOWANE

          (w kolejności alfabetycznej)

          Kategoria A

          Utrwalenie wartości zabytkowej pojedynczego obiektu


          1. Łęki Górne, dwór w zespole dworsko-parkowym (woj. podkarpackie)
          2. Nysa, Brama Wrocławska (woj. opolskie)
          3. Wrocław, Kamienica „Pod Złotym Orłem” (woj. dolnośląskie)
          4. Żyrardów, budynek dawnej resursy (woj. mazowieckie)

          Kategoria B

          Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu (w tym założenia dworskie
          i pałacowe)


          1. Nowy Dwór Gdański, zespół Żuławskiego Parku Historycznego (woj. pomorskie)
          2. Owińska, zespół parkowy dawnego założenia klasztornego cysterek (woj. wielkopolskie)
          3. Zgierz, zespół domów tkaczy w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy (woj. łódzkie)
          4. Żmigród, zespół pałacowo-parkowy (woj. dolnośląskie)

          Kategoria C

          Adaptacja obiektów zabytkowych


          1. Dąbrowa Tarnowska, dawna synagoga, obecnie Ośrodek Spotkania Kultur (woj. małopolskie)
          2. Gdańsk, Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 (woj. pomorskie)
          3. Skorogoszcz, folwarczna wieża ciśnień (woj. opolskie)
          4. Srebrna Góra, Twierdza Srebrna Góra (woj. dolnośląskie)

          Kategoria D

          Kategoria specjalna: architektura i konstrukcje drewniane


          1. Brzeziny, kościół filialny Świętej Anny (woj. łódzkie)
          2. Gdańsk, dom podmiejski z kuźnią (woj. pomorskie)

          Kategoria E

          Kategoria specjalna: architektura przemysłowa i dziedzictwo techniki


          1. Frombork, Wieża Wodna (woj. warmińsko-mazurskie)
          2. Lublin, most na rzece Bystrzycy (woj. lubelskie)
          3. Warszawa, budynki zespołu Wytwórni Wódek „Koneser” w Warszawie (woj. mazowieckie)
          4. Żyrardów, zespół „Stara Przędzalnia” (woj. mazowieckie)