DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Spotkania z Duchem Czasu
     2014.09.10

     Spotkania z Duchem Miejsca, Zębem Czasu, Białym Krukiem i Łaskawą Muzą

     Stowarzyszenie Historyków Sztuki, oddział w Krakowie, rozpoczyna realizację nowego projektu edukacyjnego pt. „Spotkania z Duchem Miejsca, Zębem Czasu, Białym Krukiem i Łaskawą Muzą”. Przedsięwzięcie jest skierowane do dzieci i młodzieży. Jego celem jest zainteresowanie młodych dziedzictwem kulturowym. W czasie warsztatów edukacyjnych uczestnicy poznają szereg nowych pojęć m.in. relikt przeszłości, rezerwat archeologiczny; dowiedzą się ile w Polsce jest zabytków oraz jakie są różnice między ochroną i opieką nad zabytkami i ich formami, zobaczą różne przejawy kultury tradycyjnej, zapoznają się z elementami pracy archeologa i konserwatora, a także będą mieli okazję wypełnić kartę zabytku czy zapoznać się z ewidencją i rejestrem zabytków z okolicy.

     W ramach projektu odbędą się odbędą się dwa moduły warsztatów: dla dzieci i młodzieży oraz dla nauczycieli i animatorów kultury. Moduł pierwszy zorganizowany zostanie w 15 szkołach na terenie województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Moduł drugi jest skierowany do nauczycieli i przeprowadzony zostanie w Krakowie oraz Kielcach.

     Organizatorzy zachęcają do udziału w projekcie, korzystania z materiałów prezentowanych na stronie internetowej www.duchmiejsca.pl.

     „Spotkaniom z Duchem Miejsca, Zębem Czasu, Białym Krukiem i Łaskawą Muza” towarzyszy ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na komiks prezentujący niezwykłe losy wybranego zabytku. Regulamin projektu jest dostępny na stronie www.duchmiejsca.pl. Nagrodą w konkursie będzie pobyt weekendowy na zamku w Niedzicy dla zwycięzcy wraz z opiekunami.

     Miejsce realizacji projektu:
     MODUŁ 1: Małopolska: Tylicz, Krynica Zdrój, Łąkta Górna, Łąkta Dolna, Czyżowice, Piwniczna Zdrój, Dobra, Łapanów, Sucha Beskidzka, Orawka; Świętokrzyskie: Nagłowice, Czarnca, Secemin, Bieliny, Maleniec
     MODUŁ 2: Kielce, Kraków

     Projekt realizowany jest w ramach programu "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski, pod honorowym patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa.