DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Festiwal Otwarte Ogrody
     2014.08.20

     Festiwal Otwarte Ogrody

     W dniach 6-7 września już po raz siódmy odbędzie się Festiwal Otwarte Ogrody. W malowniczej scenerii konstancińskich ogrodów będzie można wysłuchać koncertu, obejrzeć wystawę malarstwa, spotkać się z artystami i ciekawymi twórcami. Oferta jest tak bogata, że z pewnością każdy znajdzie ogród dla siebie i miło spędzi w nim czas. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

     Tradycyjnie już w pierwszy weekend września (6-7 września) mieszkańcy Konstancina-Jeziorny otwierają swoje ogrody. To wyjątkowe wydarzenie pozwala nie tylko dostrzec uroki miasta-ogrodu, poznać jego historię, ale przede wszystkim zintegrować lokalną społeczność. W erze pośpiechu mamy okazję zatrzymać się na chwilę, zachwycić pięknym krajobrazem i w kameralnym gronie wsłuchać w piosenki Geoges’a Brassens’a czy dźwięki muzyki klasycznej.

     Otwarte Ogrody są okazją do spotkań ze sztuką i jej twórcami. Pasjonaci malarstwa mogą wybierać w bardzo zróżnicowanej ofercie. „Konstancińskie klimaty”, rysunek satyryczny czy galeria mistrzów szkoły paryskiej – to tylko niektóre z nich.

     W „Ogrodzie Poezji” zatracą się zapewne miłośnicy słowa, którzy będą mieli okazję porozmawiać z poetkami Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

     Minione lata odżyją na wystawach fotograficznych, podczas projekcji filmu dokumentalnego „Zaufany Piłsudskiego” czy prezentacji książki o Łurzycu. Miłośnicy historii mogą zwiedzić dom, w którym mieszkał Stefan Żeromski lub z przewodnikiem powędrować szlakiem zabytkowych willi.

     Na najmłodszych czeka minizoo w Bielawie, warsztaty malarsko-plastyczne „Zaczarowany dom” czy spotkanie w „Tęczowej w pasiece” w Cieciszewie.

     Dwudniową imprezę zakończy „Koncert na pożegnanie lata” w amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Tym razem będzie to koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara. W wykonaniu Lwowskiej Orkiestry Symfonicznej usłyszymy muzykę z filmów: „Pan Tadeusz”, „Pianista”, „Kronika wypadków miłosnych” czy „Trędowata”.

     Tegoroczna edycja Otwartych Ogrodów odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”.

     W czasie trwania festiwalu czynny będzie punkt informacyjny przy Tężni w Parku Zdrojowym, gdzie będzie można zasięgnąć informacji na temat odbywających się spotkań i koncertów oraz otrzymać szczegółowy program z mapą.

     Organizatorzy Festiwalu dziękują wszystkim mieszkańcom, właścicielom ogrodów, twórcom za przygotowanie tegorocznych spotkań.

     Do pobrania szczegółowy program Festiwalu.

     Organizatorami Festiwalu Otwarte Ogrody są: Klub Inicjatyw Obywatelskich – koordynator Festiwalu, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury

     Festiwal odbywa się pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa
     Patronat honorowy Marszałka Województwa Mazowieckiego
     Patronat honorowy Starosty Piaseczyńskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Piaseczyńskiego.