DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     European Heritage Heads Forum w Belgii
     2014.05.26

     9. doroczna konferencja European Heritage Heads Forum

     W dniach 21 – 23 maja 2014 roku dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. Małgorzata Rozbicka wzięła udział w dorocznej konferencji European Heritage Heads Forum, która w tym roku odbyła się w Leuven, w Belgii. Tematem tegorocznej konferencji było dziedzictwo kulturowe w środowisku miejskim.

     W trakcie trzydniowego spotkania przedstawiciele europejskich instytucji dziedzictwa wzięli udział w sesjach plenarnych, a także warsztatach tematycznych. Podsumowano także wyniki internetowej sondy „Heritage in urban contex”, o której wypełnienie proszeni byli przed przyjazdem wszyscy uczestnicy konferencji. Goście Forum zaproszeni zostali przez gospodarzy do wspólnego zwiedzania, w trakcie którego zaprezentowano miejsce Bitwy pod Waterloo, a także obszar Groot Begijnhof  – jedno z pierwszych belgijskich miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

     The European Heritage Heads Forum jest nieformalną siecią, skupiającą przedstawicieli dyrekcji instytucji centralnych zajmujących się ochroną i zarządzaniem zasobami dziedzictwa kulturowego (dziedzictwa architektonicznego i archeologicznego oraz krajobrazu kulturowego) w krajach Europy. Sieć służy jako platforma do wymiany poglądów na temat sposobów ochrony zabytków i metod zarządzania obiektami zabytkowego otoczenia w XXI wieku.
      
     Aktywność Forum koncentruje się głównie na kilku zagadnieniach: pojawiających się tendencjach w ochronie i zarządzaniu dziedzictwem kulturowym, polityce ochrony dziedzictwa realizowanej w poszczególnych krajach, prawie europejskim i zakresie ochrony międzynarodowej dziedzictwa oraz jego wpływie na legislację krajową. W kręgu zainteresowania Forum znajdują się również badania, rozwój, obecne wyzwania oraz kontekst społeczno-ekonomiczny dziedzictwa kulturowego na terenie całej Europy.