DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Lubuskie gości wystawę National Geographic „7 nowych cudów Polski”
     2012.09.12

     Lubuskie gości wystawę National Geographic „7 nowych cudów Polski”

     W Zielonej Górze w holu głównym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego można obejrzeć wyjątkową wystawę przygotowaną przez National Geographic „7 nowych cudów Polski”. Ekspozycję można oglądać od 8 do 14 września: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-18:00 oraz w weekendy od 10:00 do 15:00. Wstęp wolny.

     Na dużych kolorowych fotografiach zaprezentowane zostały wybrane przez National Geographic nowe „cuda” czyli wyjątkowe zabytki i wspaniała polska przyroda, które jeszcze nie zostały w pełni odkryte. Ideą tej prezentacji jest pokazanie szerszej publiczności miejsc, których nie znajdziemy w sztampowych opracowaniach i które warte są poznania i odwiedzenia. Wystawa gościła już w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Pośród 32 kandydatów z całej Polski znalazły się także nominacje z województwa Lubuskiego. Jest to Bulwar Nadwarciański w Gorzowie Wielkopolskim oraz Park Mużakowski.

     Na lubuskie cuda można głosować do 30 września w smsowym plebiscycie.

     Bulwar Nadwarciański

     Otwarty rok temu urokliwy trakt spacerowy z placem zabaw, zegarem słonecznym, wielką mapą świata, wolierą z ptakami oraz niezliczonymi pubami i kawiarenkami. Zrewitalizowana promenada nad Wartą to nie tylko atrakcja turystyczna, ale też miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń. Z Gorzowskiego Bulwaru warto wybrać się na wycieczkę po Warcie 127-letnim lodołamaczem „Kuna”.

     A) Aby zagłosować na ten cud, wystarczy wysłać SMS o treści: TR.CUD.7.twój kod pocztowy (np. 00-999), pod numer 71001
     Dotychczasowa ilość głosów: 0,7%


     Park Mużakowski

     Ekstrawertyczny twórca parku, książę Hermann von Pückler, chciał stworzyć tu kopię raju. Zdaniem wielu zamiar ten mu się udał. Okiełznana ludzką ręką wyspa zieleni, pełna zaułków i romantycznych ławeczek, mostków i kamiennych schodków, ma jeszcze jedną niezwykłą cechę – park leży częściowo po polskiej, a częściowo po niemieckiej stronie. Raz jeszcze się okazało, że piękno nie zna granic! Całość w 2004 r. została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO.

     Aby zagłosować na ten cud, wystarczy wysłać SMS o treści: TR.CUD.8.twój kod pocztowy (np. 00-999), pod numer 71001
     Zdobyte głosy: 1,12%


     Dodatkową atrakcją są nagrody – niespodzianki, które można odebrać w specjalnym paczkomacie ulokowanym w samym centrum miasta, przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Wystarczy tylko obejrzeć wystawę, która eksponowana jest w holu głównym urzędu i odebrać swoje upominki przygotowane przez National Geographic.