DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

<< < KALENDARIUM / 2012 / MAJ > >>

  DZIEDZICTWO
  KULTUROWE W REGIONACH

  mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
   
             
               
  AKTUALNOŚCI

  Święto Wszystkich Świętych

  Non omnis moriar - nie wszystek umrę. Ta krótka sentencja Horacego wydaje się zawierać w sobie uniwersalne przekonanie, które towarzyszy ludzkości od zarania dziejów: śmierć nie oznacza kresu istnienia.

  >

  Zaduszki

  Wiara w nieśmiertelność pozazmysłowej cząstki człowieka wydaje się być uniwersalna na przestrzeni dziejów. Świadczą o tym rozmaite kulty i praktyki związane ze śmiercią i zaświatami, pojawiające się nieleżenie od czasu i kultury.

  >

  Europejskie Dni Dziedzictwa 2012 już za nami.

  Zakończyła się XX edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, inicjatywy edukacyjnej koordynowanej w Polsce przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Tematem głównym obchodów były Tajemnice Codzienności – piękno i urok codziennych zdarzeń, domowego życia, obyczajów, obrzędów.

  >

  Konkurs Wiki Lubi Zabytki rozstrzygnięty

  Kościół „na wodzie” w Zwierzyńcu, sala klasztoru cystersów w Lubiążu i widok zamku w Ogrodzieńcu – Wikimedia ogłosiła laureatów polskiej edycji największego na świecie konkursu fotograficznego Wiki Loves Monuments.

  >

  Festiwal Kultura 2.0 STATUS: obywatel

  Narodowy Instytut Audiowizualny organizuje kolejną edycję wydarzenia Kultura 2.0. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 26–27 października w siedzibie NInA. Udział w festiwalu jest bezpłatny, wymaga wyłącznie wcześniejszej rejestracji na stronie www.kultura20.pl.

  >