DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

<< < KALENDARIUM / 2012 / MAJ > >>

  DZIEDZICTWO
  KULTUROWE W REGIONACH

  mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
   
             
               
  AKTUALNOŚCI

  II Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia

  W ubiegłym roku Muzeum Historyczno-Archeologiczne zainicjowało cykliczne wydarzenie pod nazwą Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Krzemionkowskich Spotkań z Epoką Kamienia objął Narodowy Instytut Dziedzictwa.

  >

  Henrykowskie Dni w Siemczynie (05-07 lipca 2013)

  W dniach 05-07.07.2013 odbyły się w Siemczynie (k/Czaplinka) Dni Henrykowskie, zorganizowane przez „Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie”, przy współudziale mieszkańców wsi, lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych oraz pod honorowym patronatem samorządowych i państwowych instytucji kultury (w tym Narodowego Instytutu Dziedzictwa).

  >

  "1863 Dorzuć swoje!" - konkurs o powstaniu styczniowym

  Powstanie styczniowe należało do największych zrywów narodowowyzwoleńczych w dziejach XIX-wiecznej, znajdującej się pod zaborami Rzeczpospolitej. Objęło swym zasięgiem ziemie zaboru rosyjskiego: Królestwo Polskie oraz ziemie zabrane. Wzięło w nim udział ponad 100 tysięcy żołnierzy walczących o niepodległość. Stoczono ponad tysiąc bitew i potyczek. Powstanie zakończyło się klęską.

  >

  „1863 Dorzuć swoje!” – konkurs Narodowego Instytutu Dziedzictwa i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

  W tym roku przypada 150. rocznica Powstania Styczniowego – największego polskiego zrywu narodowościowego XIX wieku. Z tej okazji Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska organizują konkurs fotograficzny, którego celem jest odkrywanie oraz dokumentowanie pamiątek kulturowych i przyrodniczych związanych z Powstaniem Styczniowym.

  >