DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

<< < KALENDARIUM / 2012 / MAJ > >>

  DZIEDZICTWO
  KULTUROWE W REGIONACH

  mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
   
             
               
  AKTUALNOŚCI

  Ekspozycja wystawy "OPUSZCZONE – RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo – wschodniej Polski"

  Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, w przededniu uroczystości kanonizacyjnych, zorganizuje od 26 marca do 20 maja 2014 r. w atrium Collegium Norwidianum przy Al. Racławickich 14 w Lublinie ekspozycję wystawy "OPUSZCZONE – RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo – wschodniej Polski", autorstwa dr Moniki Rzepiejewskiej pracownika naukowego ASP.

  >

  NID opracował pierwszy w Polsce oficjalny materiał UNESCO dotyczący ochrony dziedzictwa niematerialnego

  Narodowy Instytut Dziedzictwa opracował polską wersję materiałów UNESCO wchodzących w skład "Kit of the Convention for the Safeguarding of the Intangible Cultural Heritage" - swoistego podręcznika wyjaśniającego znaczenie dziedzictwa niematerialnego i omawiającego wszelkie kwestie dotyczące jego ochrony zgodnie z Konwencją UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003 r.

  >

  Spotkanie członków Ligi Polskich Miast i Miejsc UNESCO

  22 lutego 2014 roku w Bochni odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO”, którego hasłem przewodnim było „Poznajemy Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni”. W spotkaniu uczestniczyła prof. Małgorzata Rozbicka Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Pan Mariusz Czuba Wicedyrektor NID.

  >