DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

      DLA SPECJALISTÓW

      Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

        << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

          DZIEDZICTWO
          KULTUROWE W REGIONACH

          mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
           
           
           
          EDYCJA 2020

          Znamy już listę obiektów, które zakwalifikowały się do konkursu Zabytek Zadbany 2020. W tym roku pierwszy etap formalny przeszły 63 obiekty z 16 województw.

          Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.

          Do konkursu zakwalifikowały się obiekty z:

          Województwa podkarpackiego (13 obiektów)

          Województwa mazowieckiego (10 obiektów)

          Województwa śląskiego (7 obiektów)

          Województwa wielkopolskiego (5 obiektów)

          Województwa małopolskiego (4 obiekty)

          Województwa dolnośląskiego (3 obiekty)

          Województwa lubelskiego (3 obiekty)

          Województwa opolskiego (3 obiekty)

          Województwa podlaskiego (3 obiekty)

          Województwa świętokrzyskiego (3 obiekty)

          Województwa kujawsko-pomorskiego (2 obiekty)

          Województwa pomorskiego (2 obiekty)

          Województwa zachodniopomorskiego (2 obiekty)

          Województwa lubuskiego (1 obiekt)

          Województwa łódzkiego (1 obiekt)

          Województwa warmińsko-mazurskiego (1 obiekt)


          W konkursie wezmą udział następujące obiekty:

          •  Województwo dolnośląskie

          Kategoria A        Mauzoleum Piastów przy kościele Świętego Jana Chrzciciela w Legnicy

          Kategoria A        Pijalnia wód mineralnych "Marysieńka" w Jeleniej Górze-Cieplicach

          Kategoria  C       Zespół dawnego opactwa cysterek w Trzebnicy

          • Województwo kujawsko-pomorskie

          Kategoria  A       Siedziba Sądu Rejonowego w Inowrocławiu

          Kategoria  F        Zespół pałacowo-parkowy w Lubostroniu

          • Województwo lubelskie

          Kategoria A        Wieża Ariańska w Wojciechowie

          Kategoria C        Zespół pałacowo-parkowy w Jastkowie (Panieńszczyzna)

          Kategoria D        Cerkiew greckokatolicka, obecnie kościół parafialny Świętych Piotra i Pawła w Hannie

          • Województwo lubuskie

          Kategoria C        Klasztor Magdalenek, ob. Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie

          • Województwo łódzkie

          Kategoria F             Kościół ewangelicko-augsburski w Piotrkowie Trybunalskim

          • Województwo małopolskie

          Kategoria A        Kościół parafialny Wszystkich Świętych w Bobowej

          Kategoria C        Dawny klasztor Koletek i dom Towarzystwa Dobroczynności, obecnie zespół mieszkaniowy w Krakowie

          Kategoria C        Budynek dworca kolejowego w Skawinie

          Kategoria C        Willa "Japonka" w Krzeszowicach

          • Województwo mazowieckie

          Kategoria A        Dworek Zagroda (Bartkiewiczówka) w Brwinowie

          Kategoria A        Zespół pałacowo-parkowy w Sannikach

          Kategoria A        Siedziba Muzeum Woli – Oddział Muzeum Warszawy przy ul. Srebrnej 12 w Warszawie

          Kategoria A        Budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach

          Kategoria B        Założenie pałacowo-parkowe w Woli Rasztowskiej

          Kategoria B        Wodozbiór, Łazienki Królewskie, Warszawa

          Kategoria B        Biały Dom, Łazienki Królewskie, Warszawa

          Kategoria C        Domek administratora parku księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie

          Kategoria F         Siedziba Muzeum Warszawy – Rynek Starego Miasta / ul. Nowomiejska w Warszawie

          Kategoria F         Zespół klasztorny w Czerwińsku

          • Województwo opolskie

           Kategoria A        Cerkiew greckokatolicka Świętego Mikołaja w Woli Niżnej, obecnie kościół filialny parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Jaśliskach

          Kategoria A        Kaplica cmentarna Świętej Jadwigi w Byczynie

          Kategoria A        Dom z XVII wieku przy Rynku 3 w Paczkowie

          Kategoria B        Ruiny zamku w Ujeździe

          • Województwo podkarpackie

          Kategoria A        Kapliczka przydrożna w Łysej Górze

          Kategoria A        Rotunda Świętego Mikołaja w podziemiach bazyliki archikatedralnej w Przemyślu

          Kategoria A        Etnocentrum, dawny dworzec kolejowy w Krośnie

          Kategoria A        Kaplica cmentarna w Radymnie

          Kategoria A        Cerkiew grekokatolicka Zaśnięcia Bogurodzicy, obecnie kościół filialny Jezusa Miłosiernego w Leżajsku

          Kategoria B        Dawny zespół dworski w Oleszycach

          Kategoria D        Dawna cerkiew grekokatolicka w Uluczu

          Kategoria D        Dom podcieniowy w Bolestraszycach

          Kategoria D        Dzwonnica we wsi Krzywe

          Kategoria D        Kościół parafialny Świętego Jana Chrzciciela w Soninie

          Kategoria F         Zespół zamkowy w Łańcucie

          Kategoria F         Kościół Świętego Michała Archanioła w Kańczudze

          • Województwo podlaskie

          Kategoria A        Pałac Branickich w Białymstoku

          Kategoria A        Bazylika Nawiedzenia NMP w zespole podominikańskim  w Sejnach

          Kategoria D        Lamus w Knyszynie

          • Województwo pomorskie

          Kategoria C        Wieża ciśnień w Malborku

          Kategoria C        Biały Spichlerz w Słupsku

          • Województwo śląskie

          Kategoria A        Łaźnia, obecnie pływalnia miejska w Siemianowicach Śląskich

          Kategoria A        Kościół parafialny Świętego Stanisława Męczennika w Starym Bielsku

          Kategoria A        Kościół parafialny świętego Antoniego z Padwy w Koziegłówkach

          Kategoria C        Budynek Poczty Głównej w Gliwicach

          Kategoria C        Budynek kolonii robotniczej  "Ficinus" w Rudzie Śląskiej

          Kategoria D        Kościół parafialny Świętego Wawrzyńca w Bobrownikach

          Kategoria F         Muzeum Zamkowe w Pszczynie

          • Województwo świętokrzyskie

          Kategoria A        Zamek Królewski w Chęcinach

          Kategoria F         Kościół parafialny Świętego Rocha w Mroczkowie

          Kategoria F         Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Mieronicach

          • Województwo warmińsko-mazurskie

          Kategoria D           Budynek dawnego dworca cesarskiego w Gumiskach Małych (Budwity Torfownia)

          • Województwo wielkopolskie

          Kategoria C        Domek gotycki, tzw. cukiernia w Opatówku

          Kategoria C        Zespół pałacowo-parkowy w Rakoniewicach

          Kategoria D        Kościół parafialny Świętego Stanisława Biskupa w Sokolnikach

          Kategoria D        Kościół parafialny Świętego Marcina Biskupa w Starej Wiśniewce

           Kategoria F        Kościół parafialny Świętego Jana Chrzciciela w Murzynowie Kościelnym

          • Województwo zachodniopomorskie

          Kategoria A         Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Koszalinie (Jamnie)

          Kategoria A        Willa Augusta Lentza przy al. Wojska Polskiego 84 w Szczecinie

          ***

          Finalistów konkursu Zabytek Zadbany 2020 poznamy na uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, 21 kwietnia 2020 r. w Nowym Wiśniczu.

          Text here....