2020.12.22
Instrukcja obsługi dziedzictwa
Instrukcja obsługi dziedzictwa to nowy cykl Narodowego Instytutu Dziedzictwa skierowany do organizatorów wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych w tym Europejskich Dni Dziedzictwa.
Seria przybliża tematy, z którymi każdy inicjator i pomysłodawca wydarzenia związanego z dziedzictwem, historią, tradycją czy kulturą spotyka się na swojej drodze zawodowej.
Zachęcamy do wysłuchania „Instrukcji obsługi dziedzictwa” prowadzonej przez wieloletnią dziennikarkę kulturalną Polskiego Radia Programu Trzeciego, panią Katarzynę Borowiecką.
Oto nasze propozycje:
Jak ciekawie mówić o dziedzictwie w mediach społecznościowych?
Media społecznościowe mają coraz większy wpływ na kształtowanie naszych opinii i przepływ informacji, a ich rola w promocji i upowszechnianiu wiedzy jest nie do przecenienia, to wiemy wszyscy. O tym „jak ciekawie mówić o dziedzictwie” by być słyszanym dowiemy się na przykładzie cieszącego się ogromną popularnością profilu facebookowego prowadzonego przez dr hab. Monikę Bogdanowską, Małopolską Wojewódzką Konserwator Zabytków.
Instrukcja obsługi dziedzictwa
Instrukcja obsługi dziedzictwa
Jak zachęcić Wolontariuszy do udziału w EDD?
Dr Michał Laszczkowski, Prezes Fundacji Dziedzictwa Kulturowego opowie o roli wolontariatu w działaniach na rzecz ochrony zabytków, a przede wszystkim o tym kogo i w jaki sposób możemy oczarować naszą pasją i entuzjazmem, realizując jednocześnie szczytne cele.
Instrukcja obsługi dziedzictwa
Jak zorganizować wydarzenie w zrewitalizowanej przestrzeni?
O tym jak zachęcić do zainteresowania się dziedzictwem kulturowym własnego regionu i ukazać na nowo zrewitalizowane przestrzenie poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń opowiedzą Maria Badeńska-Stapp - Miejski Konserwator Zabytków w Żyrardowie i Jacek Grzonkowski - Dyrektor Wydziału Rewitalizacji i Rozwoju Urzędu Miasta Żyrardowa.
Podcasty znajdują się na stronie www.edd.nid.pl oraz na kanale YouTube TV NID.
Zapraszamy do wysłuchania!