DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     EDYCJA 2021

     26.04.2021

     Szanowni Państwo,
     uprzejmie zawiadamiamy, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozpatrzył odwołania złożone w ramach programu „Ochrona zabytków archeologicznych”.

     Do pobrania pełna lista zadań dofinansowanych w 2021 r. w ramach programu:
     wyniki naboru z odwołaniami pdf
     wyniki naboru z odwołaniami xls

     Informacje zamieszczone są na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/kulturaisport/ochrona-zabytkow-archeologicznych3 


     02.03.2021

     Szanowni Państwo, 
     uprzejmie zawiadamiamy, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał dotacje w ramach programu „Ochrona zabytków archeologicznych”. 
     Jeżeli Państwa wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale łącznie uzyskał co najmniej 50 pkt, przysługuje Państwu możliwość złożenia odwołania. Odwołania należy złożyć za pośrednictwem systemu EBOI, wskazówki techniczne znajdują się w Instrukcji Krok po kroku (krok 13).

     Uwaga! Odwołania należy składać w terminie do dnia 12 marca 2021 r. (do końca dnia). Jeżeli wniosek kwalifikuje się do odwołania, opcja jego złożenia będzie aktywna wyłącznie dla wniosku o numerze EBOI wskazanym w tabeli wyników. 

     Do poprawności złożenia odwołania nie są wymagane żadne dodatkowe czynności – wystarczy kliknąć przycisk odwołania w systemie EBOI. Dostępne przy składaniu odwołania pole uzasadnienia można wypełnić opcjonalnie. Brak uzasadnienia nie wpływa na poprawność odwołania oraz tryb jego rozpatrzenia. 

     Do pobrania: 
     wyniki naboru pdf 
     wyniki naboru xls 


     Informacje zamieszczone są na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu: https://www.gov.pl/web/kulturaisport/ochrona-zabytkow-archeologicznych3     29.10.2020

     Informujemy, że został ogłoszony nabór wniosków do Programów z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego na 2021 rok, a wśród nich - program „Ochrona zabytków archeologicznych”. 

     Została utrzymana ubiegłoroczna formuła programów, zarówno w zakresie kwalifikowanych zadań, jak i w procedurze naboru wniosków. Dodatkowo w naborze zostały utrzymane pewne ułatwienia, które Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wprowadził wiosną w związku z epidemią Covid-19. 

     Wnioski do programu składać można wyłącznie w systemie EBOI do 30 listopada br. Nie ma konieczności przesyłania wydruku „Potwierdzenia złożenia wniosku” czy samego wniosku – wystarczy wypełnić wniosek i przesłać go w systemie. Formularz jest już aktywny pod adresem https://esp.mkidn.gov.pl/

     Niezmiennie - strategicznym celem programu jest ochrona dziedzictwa archeologicznego w Polsce, zgodnie z zasadami konserwatorskimi opartymi na zapisanej w art. 5 Konstytucji RP zasadzie zrównoważonego rozwoju oraz na ratyfikowanych przez Polskę normach międzynarodowych. Cel ten będzie realizowany przez wspieranie zadań polegających na rozpoznaniu i dokumentowaniu zasobów dziedzictwa archeologicznego oraz publikowaniu wyników przeprowadzonych badań archeologicznych. Prosimy o uważną analizę treści zamieszczonego Regulaminu i specyfikacji programu, który określa szczegółowe warunki ubiegania się o dofinansowanie. 

     Regulamin zakłada przeprowadzenie tylko jednego naboru wniosków – do 30 listopada 2020 r. Zadania mogą być realizowane w formule jednorocznej (od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r.) lub dwuletniej (od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2022 r.). 

     Informacja na temat programu zamieszczone są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego https://www.gov.pl/web/kulturaisport/ochrona-zabytkow-archeologicznych3

     Do pobrania: 
     1. Program Ochrona zabytków archeologicznych Regulamin i specyfikacja.pdf
     2. Wytyczne do Programów Ministra.pdf
     3. Wytyczne do prowadzenia badań nieinwazyjnych 2019.pdf
     4. Wytyczne 2019_zal_1_KEZAL.pdf
     5. Wytyczne 2019_zal_2_KEZAL.rtf
     6. Wytyczne 2019_zal_3_SHP.docx
     7. Wytyczne 2019_zal_4_SHP.7z
     8. Wytyczne do prowadzenia badań inwazyjnych 2019.pdf
     9. Instrukcja krok po kroku złożenie wniosku.pdf
     Informacje i materiały dotyczące ogłoszonej edycji programu będą sukcesywnie uzupełniane. 


     Kontakt: 
      Narodowy Instytut Dziedzictwa 
      Zespół ds. koordynacji i rozliczania programów 
      ul. Kopernika 36/40 00-924 Warszawa 

     Małgorzata Brzozowska 
     +48 507 185 592; (022) 826-92-47 lub 826-93-52 wew. 112 
     mbrzozowska@nid.pl