DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Festiwal Detalu Architektonicznego #detalfest w Łodzi
     2019.06.21

     Festiwal Detalu Architektonicznego #detalfest w Łodzi

     21 czerwca w Łodzi zaczyna się kolejna edycja Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest. To jedyne w skali Polski wydarzenie, którego celem jest uwrażliwienie na dziedzictwo architektoniczne oglądane z perspektywy szczegółu. Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

     Odbywający się co dwa lata festiwal łączy w sobie dwa moduły: teoretyczny i praktyczny. W ramach pierwszego z nich, w dniach 21-23.06.2019 r. w Muzeum Miasta Łodzi odbędą się prelekcje wybitnych polskich i zagranicznych „detalistów” – reprezentantów świata nauki, aktywizmu, sztuki, a także pasjonatów, którzy poruszyli organizatorów swoją wrażliwością i zaangażowaniem. Wśród prelegentów warto wyróżnić dr Agnieszke Partridge, autorkę „Potęgi ornamentu”, Tomasza Bombrycha odpowiadającego za promocję miejskiej sztuki Poznania, Michała Lecha z Traffic Design czy prof. Krzysztofa Stefańskiego, wybitnego badacza architektury przełomu XIX i XX wieku.

     Dopełnieniem programu #detalfest jest szereg wydarzeń towarzyszących, dających okazję do poznania detalu „w praktyce” – podczas warsztatów rzemieślniczych (sgraffito, formierskich, modelarskich) i teatralnych, a także wycieczek, spotkań dyskusyjnych, pokazu filmów, questingu muzealnego czy gry miejskiej.

     Mówi Maria Nowakowska, dyrektorka programowa festiwalu: „Naszym celem jest zarówno budowanie kompetencji odbiorców architektury, jak i animowanie środowiska jej popularyzatorów. Przez rok tworzyliśmy program festiwalu, szukając osób, które pokazują świat dziedzictwa w nieszablonowy sposób. Wyjątkowym wydarzeniem tej edycji są pięciodniowe warsztaty teatru dokumentalnego osnute wokół historii i architektury budynku łódzkiej siedziby YMCA, które poprowadzi Katarzyna Skręt z Teatru Szwalnia. Ich zwieńczeniem będzie pokaz performatywny na terenie nieczynnego basenu w podziemiach budynku – na co dzień praktycznie niedostępnego.”  

     Festiwal został objęty patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Muzeum Architektury. Patronami medialnymi zostali kwartalnik RZUT i miesięcznik „Architektura i Biznes”.

     Do pobrania: katalog wydarzenia