DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

<< < KALENDARIUM / 2012 / MAJ > >>

  DZIEDZICTWO
  KULTUROWE W REGIONACH

  mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
   
   
   
  AKTUALNOŚCI

  Konkurs „Zabytek Zadbany” rozstrzygnięty!

  „Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. W 2020 r. w konkursie wzięły udział 63 zabytki z całej Polski. Jury wskazało 6 laureatów i 11 wyróżnionych w pięciu kategoriach.

  >

  Nowe pomniki historii

  20 kwietnia 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał rozporządzenia w sprawie uznania za pomniki historii: „Nowy Wiśnicz – zespół architektoniczno-krajobrazowy” oraz „Staniątki – opactwo św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek”. Postanowienia rozporządzeń weszły w życie 13 maja 2020 r.

  >

  Zmiany w Programach MKiDN

  Uprzejmie informujemy, iż decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Programach MKiDN 2020 wprowadzono zmiany ułatwiające realizację projektów w trakcie obowiązywania stanu epidemii. Zapraszamy do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami.

  >

  „NON OMNIS MORIAR” Krzysztof Penderecki – geniusz … nie tylko muzyki

  Kiedy w niedzielne przedpołudnie świat obiegła ponura informacja o śmierci Krzysztofa Pendereckiego, zewsząd zaczęły płynąć słowa uznania dla geniuszu jednego z gigantów muzyki poważnej ostatnich dekad na świecie. Wszyscy podkreślali zasługi Zmarłego jako kompozytora, dyrygenta, dydaktyka. W owych słusznych słowach uznania nie wybrzmiały jednak akcenty, które dla Mistrza miały fundamentalne znaczenie, także jako przejaw jego fascynacji szeroko pojmowaną Kulturą i Naturą. Akcenty, które zawrzeć można w jednym krótkim słowie, jednej nazwie: LUSŁAWICE.

  >

  << <
  3 4 5 6 7
  > >>