DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

<< < KALENDARIUM / 2012 / MAJ > >>

  DZIEDZICTWO
  KULTUROWE W REGIONACH

  mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
   
   
   
  AKTUALNOŚCI

  Konkurs fotograficzny #szukajorla

  Na autorów najlepszych zdjęć polskich orłów czekają atrakcyjne nagrody – laptopy, tablety, smartwatche i abonamenty do biblioteki e-booków. Konkurs jest adresowany do uczniów, studentów i osób do 26 roku życia. Zgłoszenia można wysyłać do 28 sierpnia 2021 r. Narodowy Instytut Dziedzictwa jest współorganizatorem konkursu.

  >

  Już jest Narodowy Instagram Dziedzictwa

  Wystartował Narodowy Instagram Dziedzictwa – profil społecznościowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który ma zachęcić najmłodsze pokolenia Polaków do odkrywania i zdobywania wiedzy na temat historii i dziedzictwa kulturowego. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę prostych i interaktywnych form edukacyjnych i ma wspierać działanie nowej odsłony portalu zabytek.pl, który gromadzi informacje o niemal 500 000 zabytkach zlokalizowanych na terenie kraju.

  >

  Wszystko o zabytkach w Polsce pod jednym adresem internetowym

  Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił nową wersję portalu Zabytek.pl. To jedyne miejsce w Internecie, które posiada pełny zbiór blisko 500 tys. obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru i krajowej ewidencji zabytków, w tym obecnie ponad 370 tys. zabytków archeologicznych, ponad 120 tys. zabytków nieruchomych, 114 miejsc z tytułem Pomnika Historii oraz 16 wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabytek.pl prezentuje informacje o zabytkach w Polsce wraz z ich opisami i multimedialnymi treściami: archiwalnymi i aktualnymi zdjęciami, modelami 3D obiektów, chmurami punktów, filmami dokumentalnymi, skanami starych planów budynków czy lokalizacją obiektów.

  >

  << <
  2 3 4 5 6
  > >>